O mnie

Witam serdecznie ! Nazywam się Konrad Zalewski. Jestem terapeutą par i małżeństw oraz dyplomowanym mediatorem rodzinnym.

Konrad Zalewski Poradnie dla Par i Małżeństw Siła Pojednania

Jestem absolwentem Szkoły Mistrzów w zakresie Terapii Par i Małżeństw przy warszawskiej Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej. Szkoła posiada rekomendacje Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB), które jest członkiem European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT).

Obecnie kontynuuję rozwój w ramach Szkoły Psychoterapii Par i Małżeństw przy Małopolskim Centrum Psychoterapii w Krakowie.

Ukończyłem również podyplomowe studia rodzinne w zakresie mediacji rodzinnych opartych o profesjonalne standardy szkolenia mediatorów rodzinnych uchwalone przez Społeczną Radę ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów i Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości.

Jako terapeuta par i małżeństw pracuję w paradygmacie poznawczo-behawioralnym (dowiedz się JAK PRACUJĘ) natomiast jako mediator rodzinny głównie w podejściu facylitatywnym (dowiedz się JAK PRACUJĘ).

Ponieważ mediacja oraz podejście terapeutyczne różnią się od siebie fundamentalnie - pozwala mi to na bardziej dopasowany dobór technik. Mogę patrzeć szerzej i widzieć więcej. Zaznaczam jednak, że nie mieszam podejść w trakcie trwającego procesu czy to terapeutycznego czy mediacyjnego, lecz dobieram je na samym początku elastycznie do Waszej sytuacji. Będąc terapeutą i mediatorem mogę pomagać bardziej kompleksowo szerszemu gronu osób.

Zajmuję się również poradnictwem małżeńskim i rodzinnym.

Dowiedz się KOMU POMAGAM

Utworzyłem oraz ciągle rozwijam Poradnie dla Małżeństw Siła Pojednania. Obecnie Poradnia ma swoje gabinety w Toruniu oraz Krakowie.

Prowadzę również Gabinety Mediacji WASZ MEDIATOR, również w Toruniu oraz Krakowie w ramach których aktywnie pracuję. Obecnie nie funkcjonują już one oddzielnie, a zostały włączone w struktury Poradni Siła Pojednania.
Mediuję głównie w sprawach rodzinnych oraz cywilnych.

Jestem również mediatorem stałym przy Sądach Okręgowych w Toruniu oraz Włocławku wpisanym na listy stałych mediatorów przy tychże Sądach.

Wiele też podróżuję odbywając szereg spotkań. Często bywam oprócz Torunia i Krakowa właśnie nad morzem w Juracie.

Ponieważ lubię swoją pracę i jest ona moją pasją- wciąż podnoszę swoje kwalifikacje.
Uczestniczę w szkoleniach i odczytach, śledzę i czytam nowoczesną literaturę.
Swoje zawodowe kompetencje wzoruję na szczególnie dwóch autorytetach: Franku M. Dattilio oraz Aaronie T. Becku.

Najcenniejszym jednak skarbem, którym dzielę się z Państwem jest moje wieloletnie doświadczenie. To ono przymnaża wiedzy szczególnej, życiowej, bardzo aktualnej.

Osobnym rozdziałem mojego życia zawodowego jest praca redaktorska. Lubię pisać. Powstaje pierwsza moja książka, współpracuję z redakcjami pism i gazet- udzielam wywiadów, pisuję artykuły. Prowadzę również bloga dla małżeństw pod adresem: www.wsparcie.silapojednania.pl.

Swoją pracę wykonuję z pełnym zaangażowaniem. Filarem mojego postępowania jest odpowiedzialność oraz etyka pracy. To fundamenty, na których buduję.
Cechą charakterystyczną mojego stylu pracy jest precyzyjna diagnoza, praca nad konkretnym problemem małżeństwa, dokładność i dopasowywanie środków zaradczych na każdym etapie pracy z parą (podejście elastyczne).

Każde małżeństwo traktowane jest przeze mnie jako wyjątkowe. Elastyczność i indywidualne podejście do każdej pary to kolejne atrybuty, którymi się kieruję. Nie istnieją bowiem małżeństwa takie same.
Swoją pracę wykonuję z wyjątkową wyrozumiałością. Osoby szczególnie wrażliwe z pewnością docenią moją delikatność oraz opiekę.

W trakcie współpracy ze mną nigdy nie zostaniesz oceniony/a, oskarżony/a czy skrytykowany/a. Nie poczujesz się też odrzucony/a. Zawsze zaakceptowany/a.

Tworzę klimat, w którym poczujesz się ciepło i w pełni bezpiecznie.
Nie boję się również podejmować działań wykraczających poza czas i ustaloną cenę za usługi.
Nie potrafię zadowalać się przeciętnością. Nie lubię, gdy przegrywacie Państwo walkę o swoje małżeństwo. Fakt ten sprawia, że ze swojej strony robię wszystko co mogę, aby się Wam udało. Olbrzymią satysfakcję bowiem przynosi mi widok wzrastających małżeństw odbudowujących swoje szczęście !

Prywatnie natomiast… Bardzo kocham moją żonę. To chyba najbardziej angażujące i czasem trudne lecz niezwykle spełniające mnie zajęcie.
Cenię sobie otwarte relacje oraz ciekawe i głębokie rozmowy na interesujące tematy. Ciągle zadaję sobie trudne pytania i te naprawdę najtrudniejsze pozostają wciąż jeszcze bez odpowiedzi, ale uważam, że przez to życie jest dużo ciekawsze.
Staram się czynić życie bogatym w piękno na wielu płaszczyznach. Pasjonuję się wspaniałym hobby- akwarystyką oraz w wolnym czasie zgłębiam historię Europy XX wieku. Dużo czytam.