telefon

Jak pracuję

W ramach Poradni oferujemy pomoc w zakresie:

✅ Konwencjonalnej psychoterapii par i małżeństw (gabinety w Toruniu i Krakowie).

Intensywnej Terapii Par i Małżeństw, organizowanej w Toruniu, Krakowie oraz Juracie nad morzem. Podczas 5 dni w sposób kompleksowy, zaawansowany i intensywny odbudowujemy Twoje małżeństwo łącząc pracę z odpoczynkiem.

✅ Mediacji małżeńskiej i rodzinnej (gabinety w Toruniu oraz Krakowie). Poza gabinetem współpracuję z Sądami Okręgowymi w Toruniu oraz we Włocławku jako stały mediator wpisany na listy stałych mediatorów przy tychże sądach w sprawach małżeńskich, rodzinnych oraz cywilnych.

Dokładamy wszelkich starań, aby gabinety były dla Państwa miejscem wyjątkowo przyjaznym.

Nie spotkasz się tu z oceną czy osądem z naszej strony.

Zapewniamy w pełni komfortowe warunki, bezpieczeństwo oraz pełną poufność.

Podejście terapeutyczne

Celem podjęcia terapii par powinna być poprawa dobrostanu relacji i/lub chęć ratowania związku, który jest dla nas ważny.

Warto też pamiętać, że terapia czy mediacja nie są doradztwem czy poradnictwem. To są różne porządki.

Bazujemy na przeświadczeniu, że nie ma powodu, dla którego ktoś miałby znać dobro a mimo to do niego nie dążyć. Oznacza to, że w głębi serca jesteśmy dobrzy.

Kluczem do sukcesu są bezwzględnie dobra wola oraz zaangażowanie w terapię i współpraca osób w parze.

W terapii par każda osoba pracuje nad sobą. Staramy się nie oczekiwać zmian w drugiej osobie. Dopiero suma dwóch zmian daje poprawę w relacji.

Nie pracujemy na winie. Nie oskarżamy. Nie ferujemy wyroków. Nie osądzamy. Przyglądamy się natomiast błędom. Nie idziemy drogą sprawiedliwości karnej a sprawiedliwości naprawczej. Ponieważ błędy możemy naprawiać.

Terapeuta par natomiast powinien bezwzględnie kierować się bezstronnością i neutralnością wobec pacjentów. Osoby w parze winny być również traktowanie przez niego symetrycznie. Terapeuta zobligowany jest również do zachowania absolutnej poufności.

W terapii poznawczo-behawioralnej skupiamy się się na modyfikacji dysfunkcyjnych zachowań, silnie pracujemy na przekonaniach i podważamy logiczność tych, które są dysfunkcyjne.

Skupiamy się na problemie i go rozwiązujemy.

W Poradni Siła Pojednania kładziemy wyjątkowo silny nacisk na poprawę jakości komunikacji. Uznajemy, że nie istnieje nic ważniejszego i silniej więziotwórczego dla związku niż wysokiej jakości komunikacja, którą nazywam "królową umiejętności w związku". Tworzymy nową jakość w komunikacji w parze. Lepiej w związku mówić więcej niż mniej. Uczymy się eliminować domysły i na nich nie bazować. Pracujemy nad komunikacyjnym polem walki w związku i go demilitaryzujemy (eliminujemy).

Oczywiście pracujemy też nad konfliktem oraz wszelkim kryzysem.

Wypracowujemy sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami.

Poznajemy w sposób bardzo precyzyjny swoje pragnienia, potrzeby i oczekiwania.

Uelastyczniamy sposoby myślenia.

Modyfikujemy te przekonania, które okazały się błędne czy fałszywe.

Zmieniamy i pracujemy nad tym co zmiany wymaga, ale i uczymy się akceptacji tego, czego zmienić nie można.

 

 

formularz kontaktowy