telefon

Konrad Zalewski – psychoterapeuta par i małżeństw, mediator rodzinny

Witam serdecznie! Nazywam się Konrad Zalewski. Jestem psychoterapeutą par i małżeństw oraz dyplomowanym mediatorem rodzinnym.

psychoterapeuta Konrad Zalewski

Jestem absolwentem Szkoły Mistrzów w zakresie Terapii Par i Małżeństw przy warszawskiej Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej. Szkoła posiada rekomendacje Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB), które jest członkiem European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT).

Skończyłem też Szkołę Psychoterapii Par i Małżeństw przy Małopolskim Centrum Psychoterapii w Krakowie.

Ukończyłem również podyplomowe studia w zakresie mediacji rodzinnych opartych o profesjonalne standardy szkolenia mediatorów rodzinnych uchwalone przez Społeczną Radę ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów i Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości. Jako terapeuta par i małżeństw pracuję głównie w paradygmacie poznawczo-behawioralnym, natomiast jako mediator rodzinny głównie w podejściu facylitatywnym.

Utworzyłem oraz ciągle rozwijam Poradnię dla Par i Małżeństw Siła Pojednania. Obecnie Poradnia ma swoje gabinety w Toruniu oraz Krakowie. W ramach Poradni zajmuje się oprócz psychoterapii par i terapii rodzinnej też mediacją, głównie w sprawach rodzinnych i cywilnych.

Jestem również mediatorem stałym przy Sądach Okręgowych w Toruniu oraz Włocławku wpisanym na listy stałych mediatorów przy tychże sądach. Pomagam wypracować wspólne porozumienie, które ma znaczenie np. dla wielu procesów i spraw sądowych o podłożu rodzinnym.

Moja praca jest jednocześnie moją największą pasją – całym sobą angażuje się w psychoterapię, by pomagać parom i małżeństwom oraz rodzinom, odbudowywać relację, w tym przezwyciężać nieporozumienia i konflikty. Posiadam w sobie spore pokłady empatii, co jest niezwykle ważne w tym zawodzie, a jednocześnie silnie wyznaczam granice. Umiejętność godzenia z pozoru tych dwóch sprzeczności jest kluczowa w psychoterapii par. Dbam o zachowanie profesjonalizmu, zachowując niezbędne i nienaruszalne zasady, którymi się kieruję.

Często podróżuję służbowo, odbywając szereg spotkań w ramach Intensywnej Terapii Par i Małżeństw.

Prowadzę również bloga o tematyce terapii par.

formularz kontaktowy